
Izolacja ścian od wewnątrz i destrukcja mrozowa
W ostatnim tekście (LINK) starałem się opisać szczególny przypadek problemów związanych kondensacją letnią przy stosowaniu izolacji od strony wewnętrznej. Teraz słów kilka o jednym z

W ostatnim tekście (LINK) starałem się opisać szczególny przypadek problemów związanych kondensacją letnią przy stosowaniu izolacji od strony wewnętrznej. Teraz słów kilka o jednym z

Dziś poruszę temat bardzo mało popularny ale dość istotny z perspektywy projektowania murów skrępowanych (z wtrąceniami słupów żelbetowych) oraz posadowienia na płycie. Myślę, że wnioski

Powoli rusza znowu program „Czyste Powietrze”. Wróci walka z audytami i spory o jakość realizowanych prac. Czasami jestem zapraszamy do sporządzenia opinii kiedy do chodzi

Mamy mostki termiczne, no to mamy i niekochane mostki dyfuzyjne. Niekochane bo mało kto nimi się interesuje. Mostki termiczne są związane z lokalnym zwiększeniem strumienia

Wpis z cyklu: „Nie znam się, ale się wypowiem” Rynek izolacji termicznych dominują produkty o barwie ciemno szarej. „Zmiana koloru” EPS lub XPS znacznie redukuje

Chciałem dziś poruszyć dość subtelny temat związany z kondensacją wewnątrz przegrody budowlanej w okresie, w którym teoretycznie powinna wysychać. Problem umyka klasycznych obliczeniach dot. kondensacji

W poprzednim wpisie walczyłem (link) z tematem ustalenia wymagań względem temperatury na powierzchni wewnętrznej przegrody celem ochrony przed atakiem grzyba : ) Niniejszym wpisem chcę

Mały krok do przodu w rozwoju osobistym. Od kiedy zacząłem wchodzić głębiej w tematy fizyki budowli i mykologii budowlanej zawsze chciałem nabyć umiejętność obliczania mostków

Czy chłód nas grzeje czy ziębi? – to zależy…. Zróbmy w głowie mały fikołek! Dlaczego w bezchmurną noc jest mi zimno mimo wysokiej temperatury powietrza?

Jako młody nieopierzony student budownictwa na swoim pierwszym prac murowych spotkałem się znanym i lubianym powiedzonkiem: „Panie te dziury w murze to lepiej, powietrze to
Skontaktuj się ze mną:
Krzysztof Jasiński
Bardzo rzetelna i profesjonalna pomoc przy odbiorze mieszkania. Duża wiedza odnośnie prawa budowlanego i norm przeciw-pożarowych. Profesjonalny sprzęt pomiarowy, samodzielność i sumienność.
Polecam usługi Pana Krzysztofa w zakresie odbioru mieszkania. Profesjonalista, który od samego początku sprawiał dobre wrażenie. Podczas pierwszego kontaktu przekazał wszystko co będzie niezbędne, żeby mógł jak najlepiej wykonać usługę. Na odbiór przyjechał z całym niezbędnym sprzętem, kamerą termowizyjną, a nawet urządzeniem do sprawdzania sygnału antenowego. Czujnym okiem wypatrzył kilka usterek. Pan Krzysztof dodatkowo udzielił porad odnośnie wykończenia i na co uważać podczas niego.